تقویم محتوایی اینستاگرام چیست؟

تقویم محتوایی در حقیقت برنامه‌ریزی محتوای به اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام است. نه تنها اینستاگرام ، شما برای تولیدمحتوای با کیفیت‌تر و حفظ سلامت فضای‌مجازی خود، نیاز به تقویم محتوای شبکه‌های اجتماعی دارید. اگر شما یک کسب و کار هستید، در اینستاگرام فعالیت دارید، تقویم اینستاگرام برای کسب و کارها یک مولفه‌ی واجب برای درآمدزایی شما از فضای مجازی است.

در زمان طراحی محتوایی حتما موارد زیر را در نظر بگیرید

  1. آیا اصول تولید محتوا را رعایت کرده اید و محتوای دست اول و با کیفیت تولید کرده اید؟
  2. آیا محتوایی که در پیج اینستاگرام به اشتراک گذاشته اید باعث جذب مخاطب شده است؟
  3. آیا کیفیت محتوای جدید نسبت به محتواهای قبلی بهتر شده است؟
تقویم محتوایی اینستاگرام فرادیس وب

مخطاب شما نیاز دارد تا بداند چه زمان‌هایی، چه محتوایی از شما منتشر خواهد شد. نه اینکه برنامه‌ای از پیش تعیین شده در اختیار مخاطب قرار گیرد، نه! اینکه سیاست کاری شما به نحوی باشد که در تولید و اشتراک گذاری محتوا از نظم خاصی استفاده کنید، همین باعث خواهد شد تا مخاطب ناخوداگاه وقتی اینستاگرام را باز می‌کند، بداند که قرار است چه محتوایی از شما ببیند. یا حتی بهتر! تنها برای دیدن پست یا استوری شما، برنامه را باز می‌کند.

و این امر تنها بواسطه‌ تقویم شبکه‌های اجتماعی میسر خواهد شد. تقویم محتوای شبکه‌ی اجتماعی یک جدول زمان بندی است، یک برنامه اجرایی اینستاگرامی. شما با استفاده از تقویم زمانی اینستا، نه تنها زمان اشتراک گذاری خود، بلکه تمام جنبه‌های فعالیت در فضا‌ی مجازی را مشخص خواهید کرد.

اینکه‌ کمپین تبلیغاتی شما، با کدام محصول و در چه تاریخی شروع شود، درهر تاریخ کدام بخش از این کمپین در صفحه‌ اینستای شما اشتراک گذارده شود، از همه مهم‌تر، هر مسئولیت به چه شخصی یا چه جایگاهی محول شود، همه‌ی این مثال‌ها، از کاربرد‌‌های زمان‌بندی است.

در حقیقت، این ابزار، یک تقویم بازاریابی برای کسب و کار شما در اینستاگرام است. بیایید این‌گونه به قضیه نگاه کنیم، تقویم محتوایی، همان برنامه‌ریزی برای بازاریابی محتوای شما است. هیچکس نمی‌تواند منکر تاثیر تبلیغات بر فروش محصول شود و بخش عمده‌ی تبلیغات هم تولید و بازاریابی محتوا است. حال آن‌که ساخت Calendar اینستاگرام باعث خواهد شد تا شما بدانید در هر روز و هر ساعت، چه محتوایی، با چه کیفیتی باید در اختیار مخاطب قرار گیرد.

اگر به دنبال طراحی سایت، طراحی فروشگاه اینترنتی، خدمات تولید محتوا و سئو سایت هستید می‌توانید

با شرکت فرادیس با شماره تلفن: 03195018095  یا  موبایل: 09194067652  تماس بگیرید.

چرا باید از تقویم محتوایی برای اینستاگرام استفاده کنیم؟

تقویم تولید محتوا (Content Calendar) ابزاری کلیدی برای شروع فعالیت در زمینه تولید محتوا، بازاریابی محتوا و دیجیتال مارکتینگ است.
تقویم تولید محتوا  یک ابزار دقیق برای برنامه‌ریزی محتوای شما به صورت سنجیده و کاربردی است و به شما کمک می‌کند تا هم از نظر بازدهی و هم از نظر زمان بهترین نتیجه را داشته باشید.
اگر شما نیز قصد تهیه محتوا برای اینستاگرام و یا سایر شبکه‌های اجتماعی خود را داشته باشید و یا اینکه بخواهید برای وب‌سایت تان برنامه محتوایی را تهیه کنید. قبل از هر کاری شما نیاز به طراحی تقویم تولید محتوا را خواهید داشت.
تقویم تولید محتوا به شما کمک می‌کند به شیوه‌ای صحیح بتوانید محتوای خود را مدیریت کرده و از زمان تصمیم‌گیری، تا برنامه‌ریزی و انتشار به صورت اصولی و سنجیده آن را طراحی و اجرا کنید.
اگر در ابتدای راه شروع محتوا هستید، ممکن است تهیه تقویم را کاری پیچیده یا دست و پا گیر ببینید. اما به مرور زمان اهمیت آن در کاهش پراکنده‌کاری و اجرای اثربخش فرآیندهای تولید محتوا برایتان روشن خواهد شد. تقویم محتوا درواقع یک ابزار کلیدی با نکاتی از پیش تعیین شده است، که شما با توجه به پرسونای مخاطب و اهداف کسب‌وکارتان آن را شخصی‌سازی می‌کنید.

محتوای تقویم اینستاگرام چیست؟

تقویم محتوایی اینستاگرام، یک تقویم است، یعنی از یک سری جدول تشکیل که تاریخ و روزهای هفته را نشان می‌دهد. اما مواردی که قرار است در این جداول دیده شود، بسیار متنوع است. مهم‌ترین موضوعاتی که در یک تقویم instagram Content Calendar یافت می‌شود، به شرح زیر است:

1- محتوای پست‌های اینستاگرام: باید مشخص کنید، محتوای پستی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید چیست؟ قرار است در آن پست در مورد چه چیز صحبت شده و کاربر چه چیزی ببیند و بخواند.

2- نوع محتوا اینستاگرام: فرمی که محتوای شما دارد چیست؟ ویدیو، اینفوگرافیک، عکس، استوری، تبادل نظر، نظرسنجی یا…

3- هشتگ‌ها اینستاگرام: استفاده درست از هشتگ‌های اینستاگرام نقش بسزایی برای حضور شما در اکسپلور اینستاگرام دارد. همین حضور باعث خواهد شد تا مخاطبین بیشتری شما را ببینند و این باعث افزایش نرخ تعامل پست و نرخ تبدیل کمپین اینستاگرامی شما خواهد شد.

4- روز‌های خاص در تقویم اینستاگرام: تعیین چنین روز‌های بسیار مهم است. در بعضی روزها شما ملزم به ارائه محتوای خاص آن روز هستید. به عنوا مثال، در تعطیلات نوروز باید در مورد عید نوروز حداقل یک پست یا استوری یا محتوای مناسب قرار دهید.

5- تاریخ انتشار اینستاگرام: باید روز انتشار پست دقیقا مشخص شود. اینکه هر پست در چه روزی باید منتشر شود، نکته‌ای بسیار تعیین کننده در کمپین‌ و جلب نظر مخاطبان خواهد بود.

6- ساعت انتشار اینستاگرام: در پست‌های اینستاگرامی باید ساعت انتشار را هم دقیقا مشخص کنید. محتواهای مختلف در ساعات متفاوت باید منتشر شوند. دقت به این نکته باعث خواهد شد تا مخاطبان شما، مطلب را بیشتر به اشتراک بگذارند. باید بدانید هر محتوا، بهتر است در چه ساعتی پخش شود.

7- مسئول تولید محتوا اینستاگرام: در تقویم، باید مشخص باشد که چه کسانی، دقیقا چه مسئولیتی در ساخت محتوا دارند. چه کسی قرار است تصویر مناسب بیابد، یا اگر محتوا ویدیو است چه کسی سازنده آن است. این مورد باعث هماهنگی تمامی اعضای تیم با هم خواهد شد.

8- لینک‌های موجود درکپشن اینستاگرام: اگر قرار است کاربر با دیدن پست به سمت مطلب یا پلتفرمی دیگر هدایت شود، لینک آن باید در تقویم تولید محتوا مشخص باشد.

9- دسته بندی کمپین‌ها و انواع محتوا اینستاگرام: بهتر است برای دقیق‌تر بودن تقویم، با استفاده از ابزار‌هایی مثل رنگ، پست‌های خود را مشخص کنید. مثلا پست شماره‌ی یک قرار است یک‌شنبه در ساعت 10 صبح برای کمپین فروش کفش‌های پیاده‌روی به صورت یک اینفوگرافی به اشتراک گذاشته شود. به نوعی این کار باعث خواهد شد تا اهداف شما از اشتراک گذاری پست، دقیق‌تر مشخص شود.

10- اینفلوئنسرهای مرتبط با آن حوزه اینستاگرام: می‌توانید از مخاطبانِ افرادی که در حوزه‌های مختلف اینستاگرامی محبوب هستند، در جهت پیش‌برد اهداف خودتان استفاده کنید. اینفلوئنسر‌های را مشخص کرده، آنها را به کمپین‌های تبیلغاتی خود دعوت کنید و به کمپین خود، چهره و صورت ببخشید. صورت و سیمای یک شخصیت پرطرفدار!

در تقویم به صورت کاملا واضح تعیین می‌شود که هر کدام از اعضا چه نقشی دارد، راه بر هرگونه ابهام بسته شده، اعضای تیم تولید محتوا تکالیف خود را به روشنی می‌دانند.
برنامه‌ریزی اینستاگرام باعث خواهد شد تا شما بدانید، چه محتوایی توسط چه کسی در چه زمانی باید مطالب پست یا استوری اینستاگرام را به شما تحویل بدهد. این باعث خواهد شد تا شما با پیگیری درست و مدیریت صحیح، از تحویل به موقع محتوا اطمینان حاصل کرده و برنامه ریزی مطابق زمان به درستی پیش رود.

چگونه تقویم محتوایی برای اینستاگرام طراحی کنیم

چگونه تقویم محتوایی برای اینستاگرام طراحی کنیم ؟

تقویم محتوایی برای اینستاگرام در یک سررسید یا دفتر ساده هم می توانید یادداشت کنید البته ابزار های بهتری برای طراحی و مدیریت تقویم محتوایی مانند Goolge Sheets و اکسل می توانید بهره ببرید.

اگر کسب و کار هستید و  تیم تولید محتوا دارید ابزارهای Goolge Sheets یا Trello گزینه های بهتری هستد و همه اعضا تیم شما می توانند به صورت آنلاین بخشهای مربوط به خود را ویرایش کنند نظرات و پیشنهادات تولید محتوا را با دیگر اعضا تیم به اشتراک بگذارند.

دانلود تقویم محتوایی اینستاگرام

بعد از دانلود تقویم محتوای اینستاگرام  و در ابتدای طراحی تقویم انتظار موفقیت سریع نداشته باشید شاید نیاز باشد در حین اجرای برنامه تقویم محتوایی اینستاگرام  را تغییر دهید تجربه کسب کنید و تقویم بهتر و با کیفیت تر طراحی کنید.

به شما قول می دهیم با دانلود، طراحی، اجرا و به روز نگه داشتن تقویم محتوای اینستاگرام، انتظار بهترین نتیجه را در کمترین زمان داشته باشید و از اجرای منظم و رشد پیوسته پیج اینستاگرام کسب و کارتان لذت ببرید.

تقویم محتوا یک تقویم ساده برای برنامه‌ریزی تولید و انتشار محتوا در رسانه های مختلف مثل وبلاگ، وب سایت، اینستاگرام، لینکدین،کلاب هاووس و … است.
تقویم محتوایی با نمایش تصویر کلی از روزهای آینده به شما کمک می‌کند تا در مسیر رسیدن اهداف بازاریابی محتوایی حرکت کنید.تقویم محتوایی به صورت یکساله، سه ماهه، یک ماهه و هفتگی و روزانه طبقه بندی و اجرا می‌شود.

دانلود تقویم محتوایی سال 1400
راه اندازی کسب و کار آنلاین فرادیس وب

طراحی سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی  اولین قدم برای راه اندازی کسب و کار آنلاین و ورود به بازاریابی اینترنتی است. با راه اندازی حرفه ای وب سایت  حتی می‌توانید در منزل با کمترین هزینه، درآمد قابل توجهی داشته باشید.

نرم افزار CRM فرادیس، نرم افزاری است برای افزایش سرعت فروش ، کاهش هزینه ها ، بهبود فرآیندهای ارتباط با مشتری و قویتر ساختن خدمات پس از فروش
هدف ازپیاده سازی نرم افزار CRM فرادیس شناسایی و جذب مشتریان، راضی نگه داشتن مشتری و تبدیل خریدار به مشتری دایمی می باشد.

امکانات نرم افزار CRM فرادیس

منابع : الو محتوا